چای زعفران کی فانا

نکاتی جالب از چای

 

نحوه دم کردن یک قوری چای مطبوع زعفرانی کی فانا

۱- قوری چینی را با آب جوش گرم کرده و آب آنرا خارج کنید
۲- یک نمونه ۶ گرمی یا یک پیمانه (مخصوص کی فانا) سر پر چای را داخل قوری ریخته
۳- تا نیمه قوری آب جوش بریزید
۴- بمدت حداقل ۱۵ الی ۲۰ دقیقه کامل بگزارید روی سماور جوش تا دم بکشد
۵- در صورت رعایت موارد فوق بهترین چای را مینوشید

چای کیفانا keyfuna tea

 

ترکیبات تشکیل دهنده چاي:

1-کافئین

2- تیوفیلین (THEOPHYLLINE ) : این ماده ساختاري همچون کافئین دارد که هم در چاي سبز و هم سیاه موجود می باشد. اثرات آن در بدن عبارت است از : شل کردن عضلات نایژه هاي ریه، افزایش جریان خون کلیه ها، افزایش انقباض پذیري و کارایی عضلات قلب، افزایش ضربان قلب، کاهش فشار خون و اثرات ضد التهابی .

3- تانین ( TANNIN ) : یک پلی فنول تلخ مزه میباشد. که اثر آن در بدن آرام بخشی سیستم عصبی مرکزي انسان میباشد. یک عیب تانن این است که از جذب مواد معدنی به ویژه آهن ممانعت میکند .

4- تیانین (THEANINE ) : در چاي چندین آمینو اسید وجود دارد اما بیشترین میزان اسید آمینه چاي را تیانین تشکیل میدهد. عمده طعم چاي به خاطر وجود همین ماده است .

5- کاتچین ( CATECHIN ) : این ماده بسیار مفید بوده و براي سلامتی بسیار سودمند است. کاتچین در چاي سبز و سیاه وجود داشته اما میزان آن در چاي سبز بیشتر میباشد. اثرات آن عبارتند از : ضد سرطان ، کاهش دهنده کلسترول خون، یک آنتی بیوتیک و آنتی ویروس قوي، جلوگیري از افزایش یافتن فشار خون و جلوگیري از افزایش یافتن قند خون .

6- ویتامینهاي COMPLEX B,C,E و ویتامین E که براي بدن بسیار مفید است. ویتامین C کاهش دهنده استرس بوده و علایم سرماخوردگی را نیز تقلیل میدهد. ویتامین های ب کمپلکس به متابولیسم کربوهیدرات ها کمک میکند .

7- فلوراید و فلووانوئید (FLAVONOID) : فلوراید در استحکام دندان و فلووانوئید از ایجاد بوي بد دهان پیشگیري کرده و همچنین دیواره عروق خونی را تحکیم میکند .

8- همچنین چاي حاوي فیبر، کربوهیدرات، لیپید و کاراتنوئید نیز میباشد .

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *